Ensarullah, bir ABD gemisini vurdu ve işgal bölgelerini füzelerle hedef aldı Ensarullah, bir ABD gemisini vurdu ve işgal bölgelerini füzelerle hedef aldı

ABC News/Ipsos tarafından yapılan en son anket, ABD'li seçmenlerin büyük bir çoğunluğunun Başkan Joe Biden'ı ikinci dönem başkanlık için "çok yaşlı" bulduğunu ortaya koydu.

Anket sonuçlarına göre, katılımcıların yüzde 86'sı, 81 yaşındaki Biden'ın ikinci dönem başkanlık yapmak için yaşının çok ileri olduğunu düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 59'u ise Biden'ın yanı sıra eski Başkan Donald Trump'ı da ikinci dönem için yaşlı bulduklarını ifade etti.

Bağımsız seçmenler arasında yapılan ankette, Biden için bu oran yüzde 91'e, Trump için ise yüzde 71'e çıktı. Bu sonuçlar, ABD'de siyasi arenada yaşlı liderlerin ikinci dönem başkanlık için tercih edilmemesine işaret ediyor.

Ankete göre, ABD'li seçmenlerin çoğu, Trump'ın Biden'a göre ülke sınırlarını daha iyi koruyacağına inanıyor. Ayrıca, ekonomi, suçla mücadele ve enflasyon gibi konularda da Biden'a olan güvenin azaldığı, Trump'a olan güvenin ise arttığı belirtiliyor.

Kaynak: AA