Şanlıurfa'daki ihmal iddialarına Harran Üniversitesinden açıklama! Şanlıurfa'daki ihmal iddialarına Harran Üniversitesinden açıklama!

Müzik ve folklor araştırmacısı olan ünlü bestekâr Abdullah Balak, vefatının 7. yılında mezarı başında düzenlenen anma töreniyle dostları ve sevenleri tarafından dualarla anıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen törene, Balak'ın yakınları ve dostları katıldı.

Abdullah Balak, 2017 yılında aramızdan ayrıldığında birçok ünlü sanatçıya eserleriyle ilham vermiş, Şanlıurfa müziğini ve folklorunu dünyaya tanıtmıştı. Şanlıurfa'nın bağrından yetişen Balak'ın mezarı başında düzenlenen anma töreninde, onun yazdığı birçok beste seslendirildi ve dualar okundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi eski Meclis Başkanvekili Ahmet Kaytan, törende yaptığı konuşmada, Balak'ın müzik ve folklor dünyasındaki önemine vurgu yaparak, onun mirasının şehre ve dünya müziğine büyük katkılar sağladığını belirtti. Kaytan, "Üstadımızın bıraktığı hoş sedayı gönüllerde yaşatacağız. Rahmetle anıyorum." şeklinde konuştu.

Törende, Balak'ın mezarına kırmızı karanfiller bırakılarak dualar okundu. Şanlıurfa'nın müzik ve folklor dünyasına bıraktığı izlerle hatırlanan Abdullah Balak, sevenleri tarafından özlemle anıldı.

Kaynak: (Haber Merkezi)