Kurban Bayramı'nın ilk gününde Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde kurban kesme esnasında meydana gelen kazalar, acemi kasapları hastanelik etti. Gaziantep'ten Adıyaman'a kadar uzanan coğrafyada birçok vatandaş, bayram namazının ardından kurbanlıklarını kesmeye çalışırken kesici aletlerle yaralandı.

Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi Irak ve Suriye'nin Kuzeyinde 4 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Şehitkamil Devlet Hastanesi'ne başvuran Enver Şahin, parmağını keserken yaralandığını belirterek, "Allah beterinden saklasın, ucuz kurtulduk." dedi.

Şanlıurfa'da ise Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Suat Demirer, kurbanı keserken kendini yaraladığını açıkladı. "Kurbanı kesiyorduk üzerine atladım, bir kereden bıçağı vurunca yaraladı beni. Geldik burada 7 dikiş attılar tetanos aşısı olduk." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne başvuran yaralılardan bazıları kendi araçlarıyla gelirken, diğerleri ambulanslarla hastanelere taşındı. Malatya ve Adıyaman'da da benzer şekilde yaralananlar hastanelere giderek tedavi edildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı