AK Parti’nin aday tanıtım takviminde bir değişiklik yapıldı. İstanbul’da Cuma namazı sonrasında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha önce 15 Ocak olarak duyurulan aday tanıtım tarihinin bir gün öne çekilerek 14 Ocak Pazar gününe alındığını bildirdi. Adayların açıklanacağı yer ise Ankara’daki ATO Kongre salonu olacak.

Yerel Seçim Hazırlıkları Hız Kazanıyor

Kafes-45 Operasyonunda Büyük Darbe: 63 Şüpheli Yakalandı! Kafes-45 Operasyonunda Büyük Darbe: 63 Şüpheli Yakalandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerel seçim çalışmalarına ilişkin olarak, “Geçtiğimiz Pazar İstanbul merkezli olarak bazı büyükşehirlerle illerin açıklamalarını yaptık. Bu hafta da büyük ihtimalle Pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız” dedi. Açıklamaların hazırlıklarının devam ettiğini ve pazar gününe yetiştirilmeye çalışıldığını ifade etti.

Ankara’da Büyük Buluşma

14 Ocak Pazar günü, AK Parti’nin aday tanıtım toplantısının Ankara’da gerçekleştirileceği ve bu toplantıda kalan iller ile büyükşehir belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağı belirtildi. Bu toplantı, yerel seçimler öncesinde partinin stratejilerini ve aday profillerini ortaya koyacak önemli bir etkinlik olarak değerlendiriliyor.

Bu değişiklik, AK Parti’nin yerel seçimlere yönelik hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ve aday tanıtım sürecinin hız kazandığını gösteriyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)