Kuyumculuk, yıllara meydan okuyan asırlık çınarların, kocaman ailelerin temellerini atan sihirli halkaların, yeni doğan bebeklerin küçücük kollarını süsleyen künyelerin, güzel gelinlerin boyunlarını süsleyen kolyelerin ve kordonların ustalıkla işlendiği bir sanattır.

Medeniyetlerin beşiği Şanlıurfa'nın alameti farikası, kadınlarımızın sihri olan; akıtmalar, frenk bağları, kordonlar, beşi bir yerdeler ve daha nice otantik takıların ata toprağında, üç kuşaktır aralıksız çalışan bir isim var: Ahmet Ayoğlu Kuyumculuk.

Ahmet Ayoğlu Kuyumculuk, altının başkenti sayılan Şanlıurfa’dan İstanbul’a uzanarak, İstanbul’un altın topraklarını el emeği göz nuru akıtmalar, kordonlar ve frenk bağlarıyla süslüyor. Üç kuşaktan beridir kuyumculuk sektöründe adını altın harflerle kazıyan Ahmet Ayoğlu, ilimizin yöresel altınlarını veya istediğiniz tasarımları hayallerinizin ötesine taşıyarak isteklerinizi gerçeğe dönüştürüyor.

Bakanlıktan Yerel Yönetimlerdeki İşten Çıkarmalara Yakın Takip Bakanlıktan Yerel Yönetimlerdeki İşten Çıkarmalara Yakın Takip

Tam bir okul olan bu akademi, hem Şanlıurfa’da hem de İstanbul’da hizmet veriyor. Urfa’nın ve bütün yörelerin otantik takılarına, imza takılarına veya yepyeni eserlere sahip olmak isteyenler için kapıları her zaman ardına dek açık.

Ahmet Ayoğlu Kuyumculuk, sanatını altınla buluşturarak güzelliği İstanbul’a taşıyor.

Muhabir: Kübra TOPAL