Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlamak amacıyla Ankara, İstanbul ve İzmir'de metro hatlarının bugün ücretsiz olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

Bakan Uraloğlu, yaptığı yazılı açıklamada, bayram dolayısıyla vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak için alınan tedbirleri duyurdu. Ankara'da Başkentray, İstanbul'da Marmaray, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy-Metro hattı ile İzmir'de İZBAN'ın 23 Nisan'da ücretsiz hizmet vereceğini belirtti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamak isteyen vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla bu kararın alındığını vurgulayan Bakan Uraloğlu, metro hatlarının bugün ücretsiz olacağını belirtti.

Ankara, İstanbul ve İzmir'de yaşayan vatandaşlar için güzel bir bayram sürprizi olan ücretsiz metro seferleri, bayram sevincini daha da artıracak. Bakan Uraloğlu'nun duyurusuyla, 23 Nisan coşkusunu paylaşmak isteyen herkes metro hatlarını ücretsiz olarak kullanabilecek.

Kaynak: (İLKHA)