İstanbul'da yaşanan olayda, aracının içinden etrafa ateş açan şahıs, güvenlik güçlerince yakalanarak hakkında işlem başlatıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda detayları aktardı.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar neticesinde, sosyal medyada paylaşılan bir hesapta "Araç içerisinden ateş eden" bir şahsın görüntüsünün bulunduğunu belirten Yerlikaya, yapılan incelemeler sonucunda şahsın kimliğinin 18 yaşındaki M.Ö. olduğunun tespit edildiğini ifade etti. Olayın Başakşehir ilçesinde Bahçeşehir 2. Kısım Şelale Caddesi'nde gerçekleştiğinin belirlendiğini açıkladı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Asayiş Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan çalışma sonucunda şüphelinin gözaltına alındığını ve 6136 sayılı Kanun'a muhalefet suçundan işlem yapıldığını bildiren Yerlikaya, ayrıca trafik yönünden de 26 bin lira idari para cezası kesildiğini aktardı. Şüphelinin mevcutlu olarak adli makamlara sevk edildiğini belirtti.

Emeklilere KYK Yurtları Bir Ay Boyunca Ücretsiz! Emeklilere KYK Yurtları Bir Ay Boyunca Ücretsiz!

Yerlikaya, masum insanların hayatını riske atanları adalete teslim etmekten kaçınmayacaklarını vurgulayarak, şehir eşkıyalığına özenenlerin adalet karşısında hesap vereceğini belirtti.

Paylaşımda, şüphelinin polis merkezine getirilirken çekilen video görüntülerine de yer verildi. Bu gelişme, İstanbul'da kamu güvenliğinin sağlanması ve suçluların adalet önüne çıkarılması açısından önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı