Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğandoğum günü dolayısıyla tebrik etti. Aliyev'in mesajı, Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada duyuruldu.

Aliyev, Erdoğan'a gönderdiği mesajda Türkiye'nin refahı için yaptığı çalışmalarda başarı ve sağlık dileğinde bulundu. Mesajında Erdoğan'ı vatana ve halka sadakatle hizmet etmenin örneği olarak nitelendiren Aliyev, Türkiye'nin son 20 yılda elde ettiği başarı ve kazanımların Erdoğan'ın liderliğiyle bağlantılı olduğunu vurguladı.

Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu Kastamonu’da Orman Yangını Mücadelesi: Ekipler Seferber Oldu

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti'nin Erdoğan'ın bilge liderliğinde ikinci yüzyılına girdiğini belirten Aliyev, Türkiye'nin belirlediği tüm amaç ve hedeflere ulaşmasını ve yeni başarılara imza atmasını diledi.

Aliyev, mesajında Erdoğan'ı Azerbaycan halkının gerçek dostu olarak nitelendirerek, Azerbaycan-Türkiye kardeşliğinin güçlenmesinde ve Azerbaycan'ın haklı davası konusundaki kararlı duruşunda gösterdiği desteğe vurgu yaptı.

İki ülke arasındaki ilişkilerin, ortak çabalarla "tek millet, iki devlet" ilkesi doğrultusunda güçleneceğine olan inancını dile getiren Aliyev, Türkiye'nin Azerbaycan'a olan gönülden bağlılığını ve desteğini şükranla anıldığını ifade etti. 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı