Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Manisa’da ‘İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi’ bölge toplantısına katıldı. Toplantıda, kadınların iş hayatına katılımını artırmak için yürütülen projeler hakkında bilgi veren Işıkhan, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. 

Çalışma saatleri iddialarını yalanladı

Bakan Işıkhan, son günlerde gündeme gelen çalışma saatlerinin 40 saate düşürüleceği yönündeki iddiaları yalanladı. Işıkhan, “Bu konuda bizim dışımızda çokça yorum ve haberler olduğunu görüyoruz. Tabi ki çalışma hayatı dinamik bir yapıya sahip. Biz daima işçimizin ve işverenimizin kazanılmış haklarını korumayı önceliyoruz. Devamında ise Türkiye Yüzyılına yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu yüzden doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim” dedi. 

İş kanunu değişikliği çalışmaları

Bakan Işıkhan, iş kanunu değişikliği çalışmaları hakkında da bilgi verdi. Işıkhan, “İş kanunu değişikliği konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda tüm taraflarla istişare ediyoruz. Amacımız, çalışma hayatını daha adil, daha esnek, daha verimli ve daha güvenli hale getirmek. Bu konuda herhangi bir taslak veya teklif hazırlanmadı. Hazırlanması halinde de kamuoyuyla paylaşacağız” diye konuştu.  

Kaynak: (İLKHA)