Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Fatih Karahan’ın bugün yeni görevine başladığını duyurdu. Bakan Şimşek, Karahan’ı tebrik ederek, başarılar diledi. Bakan Şimşek, “Merkez Bankası Başkanı Sayın Fatih Karahan bugün yeni görevine başlamıştır. Kendisini tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Başkan ve ekibine güvenimiz ve desteğimiz tamdır.” ifadelerini kullandı.

Gümrük Muhafaza’dan Rekor Kaçakçılık Operasyonu: Gümrük Muhafaza’dan Rekor Kaçakçılık Operasyonu:

Ekonomi programı kararlılıkla uygulanacak

Bakan Şimşek, paylaşımında, önümüzdeki dönemde de ekonomi programını kurumlararası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceklerini belirtti. Bakan Şimşek, “Önümüzdeki dönemde de ekonomi programımızı kurumlararası eşgüdüm içinde kararlı bir şekilde uygulamaya devam edeceğiz. Güçlü ekonomi ekibimiz ile makro finansal istikrarın pekişmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.

Yapısal reformlarla kazanımlar kalıcılaştırılacak

Bakan Şimşek, paylaşımında, mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmaya devam ederken, hayata geçirecekleri yapısal reformlarla program kazanımlarını kalıcı hale getireceklerini de vurguladı. Bakan Şimşek, “Mali disiplin ile dezenflasyon sürecine destek olmaya devam ederken, hayata geçireceğimiz yapısal reformlarla program kazanımlarımızı kalıcı hale getireceğiz.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)