Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, son yıllarda Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sorunlarından biri olan enflasyonla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'da düzenlenen "Güneydoğu Sofrası İstanbul Buluşması" programında konuşan Şimşek, Türkiye'nin ekonomik sorunlarını çözmek için ortaya koydukları programla enflasyonu tek haneye indireceklerini vurguladı.

Şimşek, konuşmasında ayrıca yerel yönetimlerin kaynak dağılımı konusuna da değindi. Geçen yılın belediyelere dağıtılan kaynakları ele alarak, Ankara, İstanbul ve İzmir'in en fazla kaynağı aldığını belirten Şimşek, bu durumun ayrımcılık anlamına gelmediğini ve adil bir şekilde dağıtım yapıldığını ifade etti.

Bakan Şimşek, AK Parti hükümetlerinin döneminde yapılan sosyal konut yatırımları ve altyapı çalışmalarına da değindi. Ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'un İstanbul'un sorunlarını çözeceğine olan inancını dile getirdi.

Brent Petrolü 87,13 Dolardan Alıcı Buldu Brent Petrolü 87,13 Dolardan Alıcı Buldu

Konuşmasında ekonomik reformlara da değinen Şimşek, Türkiye'nin ekonomik hedeflerine ulaşmak için sabırla ve kararlılıkla çalışacaklarını belirtti. Son olarak, 2024-2026 dönemini kapsayan Orta Vadeli Program'a atıfta bulunarak, hedeflerine ulaşacaklarına olan inancını vurguladı ve katılımcılardan Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'a destek istedi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı