İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, uluslararası seviyede aranan Talgat Baisaov ve "dolandırıcılık" suçundan aranan Maxat Rakhishov'un, İstanbul'da gerçekleştirilen "Mahzen-23" operasyonuyla yakalandığını bildirdi. Operasyonun, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, halkın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine ve zehir tacirlerine göz açtırmayacaklarını vurguladı. Yakalanan zanlıların ülkelerine geri gönderilmek üzere Geri Gönderme Merkezine teslim edildiğini ifade etti.

Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Satıcıları Yakalandı Kırmızı Bültenle Aranan Uyuşturucu Satıcıları Yakalandı

Operasyonu gerçekleştiren polis ekiplerini tebrik eden Bakan Yerlikaya, paylaşımında operasyon sırasında zanlıların yakalanma anlarına ilişkin görüntülere de yer verdi.

Bu başarılı operasyon, Türkiye'nin uluslararası suç örgütleriyle mücadelesindeki kararlılığını bir kez daha ortaya koydu. İçişleri Bakanlığı'nın liderliğinde yürütülen çalışmalarla, ülkenin huzur ve güvenliği için önemli adımlar atılmaya devam ediliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı