Peygamberler Şehri Şanlıurfa'nın simgesi olan Balıklıgöl'de, ziyaretçi yoğunluğu yaşanıyor.

Güzel havaları fırsat bilen vatandaşlar, Şanlıurfa'nın tarihi güzelliklerini görmek amacıyla Türkiye'nin dört bir yanından kentte akın ediyor.

Kentte gelen ziyaretçilerin ilk durağı ise içerisinde Hazreti İbrahim'in makamı ile ateşe atıldığı yer ve Üstad Bediüzzaman'ın vefat ettiği zaman defnedildiği kabri olan Balıklıgöl yerleşkesi oldu.

Balıklıgöl'ü ziyaret eden vatandaşlar, göldeki balıklara ve Dergah Camii avlusundaki güvercinlere yem attı.

Balıklıgöl'ü ziyaret eden vatandaşlar Harran Ovası mikrofonuna konuştu.

“Kutsal değerlere sahip çıkmamız gerekiyor”

I M G 2715

Turist Rehberi Sedat Yiğit, Şanlıurfa’nın tanıtımın yeterince yapılmadığını belirterek “İstanbul'dan Turizm İşletmeciliği yapıyorum aynı şekilde Şanlıurfa'ya ziyarete geldiğimde burada çok etkilendim yaklaşık 45 kişilik bir tatile getirdik buraya Turizm rehberlerimizle beraber buradaki turizmin başkenti bir Antalya'dan daha değerli olarak Urfa'da Balıklı Gölü ve çeşitli yerlerini ziyaret edebilirsiniz bir önemli konu olarak da arkadaşlar yurt dışına gittiğimiz kadar da Urfa'yı tanıtmamız gerekiyor Özellikle bunu belediyeden çok çok istiyoruz Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine Şanlıurfa'ya tanıtması gerektiğini düşünüyoruz sosyal mecralarda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde herhangi bir paylaşımını görmüyoruz bunların üzerine konu düşerse şu an gördüğüm kalabalığa göre hafta içi olmasına rağmen çok güzel Herkes Bayram tatilinden çıktı ülkemizin Turizm adına katkılarından dolayı buranın keşfedilmesi gerekiyor. Bugün İstanbul'da yaklaşık 45 50 kişilik bir kafile getirdik katilimiz de güzel bir şekilde burada oturuyor rehberlerimizi acıttığında beraber biz de ilk defa görüyoruz aynı zamanda ve çok hoş bir durum çok etkilendik buralardan ülkemizdeki vatandaşlara sesleniyorum yani Urfa'ya bizzat etmeniz gerekiyor kutsal değerlere sahip çıkmamız gerekiyor Yani her şey Antalya işte Bodrum değil arkadaşlar Urfa arkadaşlar Urfa'ya gezebiliriz Mardin'i gezebiliriz bunları gezmemiz gerekiyor tarihi Bilmemiz gerekiyor tarihi Bilmemiz gerekiyor Tarihini bilmeyen bir şeyi bilmez arkadaşlar turizmden dolayı da burada arkadaşlar Özellikle bizim Türk vatandaşlarımız Balıklıgöl'ün etrafında Cami çevrelerinde sigara içiliyor. İzmaritlerimizi çöp kutusuna atalım herkes yediği pisliği çöpe atsın Buraya gelen turistlerin Vav Oh my god diye konuştuklarını görüyorum çok güzel bir mezopotamyası var Çok hoşlanıyorum buradan.”

“Peygamberler Şehrimizi beğendik”

I M G 2722-1

Reşat Evir ise “Elazığ’ın Karakoçan ilçesinden Şanlıurfa’ya geldik. Mükemmel olan Urfa şehrimize geldik. Gezdik gördük Peygamberler Şehrimizi beğendik. Urfa aynı anda dünürlerimizin şehri.” diye konuştu.

“Burayı herkesin gelip görmesini isterim”

I M G 2734-1

Tekirdağ’dan Balıklıgöl’e ziyarete eelen Halil Kubat, “Bu sene burası yoğundu diye çok fazla gezemedik bugüne fırsat bulabildik. Burayı herkesin gelip görmesini isterim. Urfa bahar ayında yeni yeni güzelleşmeye başlıyor. Memleketimize baya ziyaretçinin geldiğini duydum, bizim için güzel bir şey.  Urfa’ya gelmeyenlerin gelip görmelerini tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

Büyükşehir'den Birecik'te Kapsamlı Yol Çalışması Büyükşehir'den Birecik'te Kapsamlı Yol Çalışması

I M G 2738

Barış Turan ise Alanya’dan Şanlıurfa’ya gelip gezdiğini ifade ederek güzel bulduğunu söyledi.

I M G 2720

Ahmet Çiftçi ise Balıklıgöl’ü ziyaret ettiğini söyledi.

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER