Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tarım projeleri kapsamında mısır ekilen 250 dekarlık alanda hasat törenine katıldı. Beyazgül, biçerdöverlere binerek mısır hasadını gerçekleştirdi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Akçakale fidanlık alanında 250 dekarlık alana ekilen mısırların hasadı devam ediyor. Hasat törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de katıldı. Beyazgül, yapılan çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldıktan sonra biçerdöverlere binerek mısır hasadını bizzat yaptı.

Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı Şanlıurfa’da çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalandı

Atık Sudan Elde Edilen Gübre Kullanıldı

AA-20231118-32954598-32954597-BUYUKSEHIR_BELEDIYE_BASKANI_BEYAZGUL_MISIR_HASADINA_KATILDI

Beyazgül, hasat töreninde yaptığı açıklamada, mısır ekimi yapılan alanda dekar başına 1300 kilogram ürün alındığını belirterek, “Bu ovadaki rakamın çok üstündedir. Ekibimizin çalışmasının güzel sonucu ortaya çıkmıştır. Burada atık sudan elde edilen gübreyi kullandık. Bu sayede hem çevreye hem de tarıma katkı sağladık.” dedi.

Beyazgül, burada elde edilen ürünlerin satılarak sosyal ihtiyaçta kullanıldığını da sözlerine ekledi. “Burada elde edilen ürünler satılarak sosyal ihtiyaçta kullandık ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine girdi. Bu projelerimiz devam edecek. Şanlıurfa’nın tarım potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak: (Haber Merkezi)