Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlerin değerini vurgulayan bir mesaj yayımladı. Başkan Beyazgül, öğretmenlerin eğitim sisteminin taşıyıcı sütunu olduğunu belirtti.

Mesajında öğretmenlerin eğitim, yetiştirme, terbiye etme ve öğrencilerin içlerindeki potansiyeli ortaya çıkararak geleceğe hazırlama görevini üstlendiğini ifade eden Başkan Beyazgül, öğretmenlerin emeklerinin ve kutsal mesleklerinin gençlerimizin ve çocuklarımızın bugünlere gelmesinde büyük bir rol oynadığını vurguladı. Öğretmenler Günü'nü can-ı gönülden kutladığını belirten Başkan Beyazgül, öğretmenlerin fedakarlıkları ve özverileri sayesinde ülkeye değerler katan bireylerin yetiştiğini ifade etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim ve öğretime her zaman destek verdiklerini belirten Başkan Beyazgül, öğrencilerin nezih bir ortamda ders çalışmalarını sağlamak amacıyla kütüphaneler inşa ettiklerini ve öğretmenlere yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyerek motivasyonlarını yüksek tutmaya özen gösterdiklerini söyledi.

Şanlıurfa'da piknik alanları çöpten geçilmiyor Şanlıurfa'da piknik alanları çöpten geçilmiyor

Başkan Beyazgül, mesleklerinin kadim olduğunu ve insan yetiştirmek gibi önemli bir görevi icra eden öğretmenlerin rolünün büyük bir öneme sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nün Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği anlamlı bir gün olduğunu belirten Beyazgül, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlere teşekkür etti ve tüm eğitim-öğretim camiasının öğretmenler gününü içtenlikle kutladığını belirtti.

Kaynak: (Haber Merkezi)