Kudüs'te siyonist işgal çetesi tarafından şehid edilen Hasan Saklanan'ın cenazesi memleketi Şanlıurfa'da getirilerek defnedildi.

Şehid olan imam Hasan Saklanan'ın cenazesine devlet erkanından ve yerel yöneticilerden kimse katılmadı. Cenazeye sadece HÜDA PAR Milletvekili Şehzade Demir, STK temsilcileri ve halk katıldı.

Harran Ovası mikrofonlarına konuşan Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı İbrahim Halil Güven, şehidin bir kazanım olduğunu kaybetmek olmadığını belirterek şehid Saklanan'a sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

İsmail Heniyye’nin şehid Hasan Saklanan için kullandığı bir ifadeye değinen Güven, “1917'den sonra Osmanlı Devleti'nin Mescid-i Aksa’dan çekildikten sonra Anadolu'dan giden ilk şehid Hasan Saklanan’dır.” dedi.

Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı Şanlıurfa'da dolandırıcılık suçundan 6 kişi gözaltına alındı

“Bizim için bir kayıp değil kazançtır”

I M G 4803

Şehid Saklanan ile iftihar ettiklerini ifade eden Şanlıurfa Peygamber Sevdalıları Derneği Başkanı İbrahim Halil Güven, "30 Nisan'da işgalci teröristler tarafından şehid edilen Hasan Saklanan kardeşimizin naaşı Urfa'ya geldi. Havaalanından adli tıpa getirildi. Kendisinin şehadetini tebrik ediyoruz. Bizim için bir kayıp değil bir kazançtır. Şehidler kaybedilmez kazanılır. Bugün Urfa’nın bayramı olması lazım. İsmail Heniyye'nin haber kaynaklarında geçen bir sözü var; 1917'den sonra Osmanlı Devleti'nin Mescid-i Aksa’dan çekildikten sonra Anadolu'dan giden ilk şehid Hasan Saklanan’dır. Urfa’mız için bir gurur ve iftihardır. Büyük bir kazançtır. Bütün Urfa’nın burada olması lazım. Katılım çok daha yüksek olması lazımdı. İnşallah cenaze çok daha kalabalık olacak. Rabbim cennetiyle müşerreflendirsin. Rabbim bizleri şehidlerin sevaplarından mahrum etmesin. Urfalılar olarak onun davasını sürdürmeye söz veriyoruz. Onun bıraktığı yerden biz devam edeceğiz. Ailesine mümkün olduğu kadar sahip çıkacağız.” diye konuştu.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU