Başkentin Keçiören ilçesinde, sel suları nedeniyle birçok ev ve iş yerinin su altında kaldığı bildirildi. Aynı şekilde Sincan ve Yenimahalle ilçelerinde de su baskınları yaşandı. Sağanak yağışın etkisiyle Beşevler metro istasyonu da su altında kaldı, yolcular burada mahsur kaldı.

Polis ekipleri, bazı alt geçitlerde oluşan su birikintileri nedeniyle giriş ve çıkışları kapatarak, trafik akışını yönlendirdi. Ayrıca, Ankara Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'ne çok sayıda ihbarın geldiği belirtildi. Vali Vasip Şahin, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ana kadar can kaybı olmadığını ve tüm ekiplerin sahada olduğunu ifade etti.

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü

Şahin, 1330 su baskını ihbarı üzerine 950'ye müdahale edildiğini, 350'sine ise devam edildiğini belirtti. Yoğun yağışın özellikle Yenimahalle ilçesinde etkili olduğunu vurgulayan Şahin, önlemlerin artarak devam edeceğini dile getirdi.

Ankara'da yaşanan yoğun yağışın ardından tüm ekiplerin müdahalede bulunduğu ve vatandaşların mağduriyetinin en kısa sürede giderilmesi için çalışmaların sürdüğü aktarıldı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı