TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Şanlıurfa'da gerçekleştirilen Cumhur İttifakı MHP Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen bir programa katıldı. Programda, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ve diğer önemli isimler de yer aldı.

Bozdağ, yaptığı konuşmada, Zeynel Abidin Beyazgül'ü öven ifadeler kullandı. Şanlıurfa'nın kalkınması ve gelişmesinde büyük bir rol oynayan Beyazgül'ü takdir eden Bozdağ, "Derdi Şanlıurfa olan bir Belediye Başkanının kente çok önemli hizmetler yaptığını" vurguladı.

Beyazgül ise Şanlıurfa'da hayata geçirilen projeler hakkında bilgi vererek, şehrin gelişimine katkı sağlayan çalışmaları aktardı. Programda, Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen etkinlikte, şehitler de dualarla anıldı.

Eyyübiye’de 18 Yıl hapis cezası bulunan firarı hırsız yakalandı Eyyübiye’de 18 Yıl hapis cezası bulunan firarı hırsız yakalandı

Derdi Şanlıurfa olan bir Belediye Başkanının kente çok önemli hizmetler yaptığını anlatan TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, ‘’Bize düşen liderlerimizin çizdiği istikamette dinç ve dirayetle koşmaktır. Ben Şanlıurfa’da görüyorum ki Ülkü Ocakları ve MHP yek vücut vaziyette Cumhur İttifakının ruhuna da, istikametine de, hedefine de liderlerine de saygıyla ve sadakatle bu işe sahip çıkıyor. Sandıktan daha güçlü bir Cumhur İttifakı zaferinin çıkacağına yürekten inanıyorum. Kararımız net, adayımız net, hedefimiz net, Şanlıurfa, Türkiye’de derece yapacak bir başarıya evet diyecektir. Ben kime sorarsam sorayım Zeynel Başkan dürüst bir adam mıdır diye hepsi dürüst bir adam diyor. Zeynel Başkan bugüne kadar Şanlıurfalıların şehrül emini olarak bugüne kadar Şanlıurfalıların tek kuruşuna el uzatmış birimidir. Hayır. Şanlıurfa’nın merkezinde 2 bin 500 kamulaştırma yapmış. Bu parayı nerden bulacak. Bu parayı sizin tek kuruşunuzu dahi heba etmeden kimsenin elinin uzatılmasına izin vermeden tasarruf ettiği, bekçiliğinizi, emanetçiliğinizi adam gibi yaptığı için bulmuştur. Zeynel Başkan Cumhuriyetin yüzüncü yılı münasebeti ile 100 eserin hizmete açılış töreni yapmıştı ve ben onları görünce Başkanıma dedim ki bu eserleri başka bir ilin belediyesi yapsaydı o ilin insanları belediyeye nasıl sahip çıkardı. Kimi burada yapılanları emin olun göklere çıkardıkları pek çok belediye Zeynel Başkanı Şanlıurfa’da yaptıklarının bence yarısını yapmamıştır. Derdi Urfa olan bir Başkanımız var’’ diye konuştu.

MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ise her zaman seçime hazır olduklarını ifade ederken, Ülkü Ocakları Başkanı Muhammed Enes Yılmaz, Bozkurtların 31 Mart'a kadar Cumhur İttifakı ve Zeynel Başkanın yanında yer alacaklarını belirtti.

97983 30861 20240219060158

Kaynak: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın