Ceylanpınar Belediyesi girişinde T.C. ibaresinin kaldırıldığı iddilarıyla ilgili Ceylanpınar Belediyesi açıklamada bulundu.

Konuyla ilgili Ceylanpınar Belediye eş Başkanları Rahşan Yazar ve Uğur Kahraman açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Kısa bir süre önce objektiflikten uzak sadece ismen gazeteci olan ve demokrasiden uzak zihniyeteki bir kesim tarafından bizlerin Ceylanpınar Belediyesi tabelasından T.C. yazısını kaldırdığımıza yönelik bir algı yaratma telaşına girmişti. 

Şehid Hasan Saklanan on binlerin katılımıyla defnedildi Şehid Hasan Saklanan on binlerin katılımıyla defnedildi

Oysaki; bizleri ayrıştırmak ile suçlayan bu zihniyetlerin aksine bizlerin birleştirme niyetinde olduğumuzu hiçbir zaman anlamayacalardır.

Bizler bir dilde yazılan tabelayı bu bölgede yaşan bütün halkların belediyesi olacağız mesajıyla üç dilde yazarak değiştirdik. 

T.C. Yazısını kaldırdığımız iddiası ise, algı yaratarak ayrıştırılmak istenen art niyetten başka bir amaç gütmemektedir.  

Çünkü fotoğrafta görüldüğü gibi belediyemizin tepesinde T.C. yazısı hala yerinde durmaktadır. 

Bilinmesini isteriz ki, bizim T.C yazısı ile hiçbir sorunumuz olmadığı gibi, bizler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukukun üstünlüğüne inandığımızdan bu ülkeyi bize karşı algı yaratmak isteyenlerden daha çok seviyor ve kolluyoruz. 

Bu anlayış ile bu belediye bu bölgede yaşayan bütün halkların belediyesi olduğunu tekrar vurguluyor ve diyoruz ki; Ceylanpınar Belediyesi, Şaredariya Serêkaniyê, بلدية رأس العين halkların belediyesidir. 

Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum."

Muhabir: MEHMET NEZİR ŞEKER