Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği soykırıma karşı sert bir şekilde tepki gösterdi. Arce, işgalin yıllardır devam ettiğini ve Filistin halkının topraklarını geri almak için kararlı bir mücadele verdiğini belirtti.

İşgal rejiminin Gazze'de gerçekleştirdiği soykırım devam ediyor. 10 aydır dünyanın gözleri önünde Filistin halkı katlediliyor.

Dünya genelinde, İsrail'in Gazze'de yürüttüğü askeri operasyonlar ve saldırılar nedeniyle halklar arasında büyük tepkiler yükseliyor. Filistin halkının maruz kaldığı zorluklar ve katliamlar, uluslararası toplumun dikkatini çekmeye devam ediyor.

Bolivya Devlet Başkanı Luis Arce, yapmış olduğu açıklamada, Filistin halkının yaşadığı acıları ve topraklarını geri alma mücadelesini desteklediğini ifade etti.

Rusya'da bir günde 40 kişi suda boğuldu Rusya'da bir günde 40 kişi suda boğuldu

Arce, "Filistinliler topraklarını geri almak için mücadele ediyor ve sorun bazılarının anlattığı gibi şimdi değil, onlarca yıl önce başladı. Bolivya hükümeti ve halkı Gazze'deki katliamları reddediyor ve kabul etmiyor. Filistin halkına karşı adaletsizlik devam ediyor. Savaşın sona ermesi için birçok ülkeyle birlikte çalışıyoruz." dedi.
 

Kaynak: (İLKHA)