İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda, bölücü terör örgütüne yönelik "Bozdoğan-1" operasyonlarının düzenlendiğini ve bu operasyonlarda 179 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Eş Zamanlı Operasyonlar

Operasyonların Adana, Antalya, Aydın, İstanbul, İzmir, Kars, Mersin, Osmaniye, Ardahan, Batman, Bursa, Bitlis, Diyarbakır, Düzce, Erzurum, Gaziantep, Kırşehir, Manisa, Muş, Şırnak, Uşak ve Van gibi 22 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildiği belirtildi.

Yakalanan şüphelilerin bölücü terör örgütüne üye oldukları, sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları, terör örgütü ile iltisaklı haber kanallarında muhabirlik yaparak örgüte finans sağladıkları, gençlik yapılanmasına eleman temin ettikleri ve illegal sokak eylemleri yaptıkları tespit edildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda ruhsatsız tabancalar ve yasaklı yayınlar ile dijital materyallere el konulduğunu belirtti. Ayrıca, milletin huzuru ve birliği için teröristlere göz açtırılmayacağını vurgulayarak, güvenlik güçlerinin kararlılıkla mücadelesinin devam edeceğini ifade etti.

Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi Patent Başvurularında Yeni Ücretler Belli Oldu: İşte 2024 Tarifesi

Kaynak: AA