İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 29 ilde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen "Bozdoğan-30" operasyonlarında 147 şüphelinin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar, Cumhuriyet başsavcılıkları, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye'nin dört bir yanında terörle mücadele kapsamında operasyonların gece gündüz devam ettiğini belirtti. Yerlikaya, güvenlik güçlerinin azim ve kararlılıkla terör örgütleriyle mücadele ettiğini vurguladı.

Operasyonlarda yakalanan şüphelilerin, terör örgütü propagandası yaptıkları, örgüte üye olma ve örgüte yardım etme suçlarından arandığı ortaya çıktı. İstanbul, Ankara ve Şanlıurfa'da düzenlenen operasyonlarda şüphelilerin, terör örgütünün basın yapılanmasında faaliyet gösterdiği ve örgüt lehine yayın yaptığı belirlendi.

Operasyonlar sonucunda çok sayıda ruhsatsız tabanca, av tüfeği, plastik el bombası ve dijital materyal ile örgütsel doküman ele geçirildi. Yerlikaya, operasyonlarda görev alan güvenlik güçlerini tebrik ederek, terörle mücadelede kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı