Adıyaman’da “asrın felaketi” olarak nitelenen depremlerin 1. yılında Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, depremzedelerin yanında oldu. Bayraktar, K2 Konteyner Kenti’nde depremzedelerle sohbet ederek, onlara moral verdi.

Depremzedelere 1000 konut yapılacak

Bayraktar, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından Baykar, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Can Sağlığı Vakfı olarak gönüllülerle birlikte sahada olduklarını söyledi. Bayraktar, “Baykar olarak öncelikle nakdi yardımlarda bulunduk. Hemen sonrasında kısa bir süre içinde hem T3 hem de Can Sağlığından gönüllülerimizle birlikte sahaya indik ve o günden bugüne sahadaki çalışmalarımız devam ediyor.” diye konuştu.

Bayraktar, depremlerde ağır hasar alan 3 kentte konut yapılması için çalışma gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş’ta konteyner kentimizi kurduk ve devletimize bağışladık. Hemen ardından kalıcı konutları inşa etmek üzere çalışmalar 3 şehrimizde devam ediyor. Bir tanesi de Adıyaman’da, toplamda 1000 konut. İnşallah Kahramanmaraş’taki konutlarımızın teslimatı mayıs ayı içinde gerçekleşmiş olacak. Kahramanmaraş ve Hatay’da ise ilerleyen aylarda ekiplerimiz tamamlayacak ve devletimize bağışlanacak.”

Bayraktar, daha sonra TEKNOFEST çadırına geçerek, burada eğitim gören gençlerle bir araya geldi. Bayraktar, gençlerin faaliyetlerini inceledi ve onlara hediye çantaları dağıttı.

Bayraktar, “Kurulan konteyner kentlerde Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Can Sağlığı Vakfı olarak gönüllülerimizle birlikte ‘Deneyap atölyeleri’ ve psikolojik destek merkezleri kurduk. Gönüllülerimiz ilk günden itibaren çalışmaya devam ediyor. Bugün depremin 1. yıl dönümü olması hasebiyle tekrar sahadaki arkadaşlarımızla birlikte ve buradaki gençlerimizle bir araya geldik. Onların faaliyetlerini inceledik. Az önce gördük ki içeride TEKNOFEST kuşağına da yetişen gençlerimiz var.” dedi.

Bakan Fidan, G20 Zirvesi’nde Gazze’yi Gündeme Taşıyacak Bakan Fidan, G20 Zirvesi’nde Gazze’yi Gündeme Taşıyacak

Bayraktar, TEKNOFEST’in bu yıl Adana’da yapılacağını anımsatarak, “TEKNOFEST 2024 Adana’da olacak. Ona hazırlanan gençlerimiz de var. Bütün bu acı yıkımın yanında bir yandan da sıcacık bir dayanışma var. Bu dayanışma adeta milletimizin Çanakkale’de 100 yıl önce gösterdiği metanet, dirayet ve gayret gibi, burada da aynı dayanışmayı görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA