Çanakkale Boğazı’nda arızalanan tanker Kurtarıldı Çanakkale Boğazı’nda arızalanan tanker Kurtarıldı

İstanbul'da güvenlik güçlerinin yoğun çabalarıyla gerçekleştirilen operasyonda, Organize Suç Örgütü Daltonlar'a ait 14 şüpheli yakalandı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, İstanbul'un çeşitli ilçelerinde düzenlenen "Mahzen-37" operasyonlarının başarıyla sonuçlandığını duyurdu.

Operasyonlar kapsamında Kağıthane, Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir, Bahçelievler, Küçükçekmece ve Beşiktaş ilçelerinde aramalar gerçekleştirildi. Bu operasyonlar neticesinde, Organize Suç Örgütü Daltonlar'a üye oldukları tespit edilen 14 şüpheli güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Operasyonda, suç örgütü lideri olarak belirlenen Beratcan Gökdemir'in yurt dışında olduğu belirtildi.

Yerlikaya, operasyonlarda ele geçirilen malzemeler arasında 1 adet AK-47 uzun namlulu tüfek, 3 adet tam otomatik tabanca, 2 adet çalıntı motosiklet ile birlikte çok sayıda balistik yelek ve kar maskesinin olduğunu açıkladı.

Bu operasyon, İstanbul'un güvenliği ve halkın huzuru için devam eden kararlı mücadelenin bir parçası olarak değerlendiriliyor. İçişleri Bakanı Yerlikaya, suç örgütlerine karşı kararlılıkla mücadele edileceğini ve halkın güvenliği için gerekli tüm tedbirlerin alınacağını vurguladı.

Kaynak: (İLKHA)