Dışişleri Bakanı Fidan, yarın Katar'ı ziyaret edecek Dışişleri Bakanı Fidan, yarın Katar'ı ziyaret edecek

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, son 4 gün içinde ülke genelinde "aranan şahıslara yönelik" gerçekleştirilen "Çember-13" operasyonlarında 3 bin 765 firarinin yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, firari suçluların sokaklarda dolaşmasına asla izin vermeyeceklerini vurgulayarak, ailelerin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmediklerini ve etmeyeceklerini belirtti. Aranan kişilerin bir bir yakalanıp adalete teslim edileceğini söyledi.

Operasyonlar kapsamında 0-5 yıldır aranan 3 bin 730 kişi, 5-10 yıldır aranan 17 kişi ve 10 yıl ve üzeri aranan 18 kişinin yakalandığını açıklayan Yerlikaya, firarilerin çeşitli suçlardan arandığını belirtti. Bu suçlar arasında hırsızlık, dolandırıcılık, adam öldürme, cinsel suçlar, narkotik suçları ve terör gibi çeşitli suçlar bulunuyor.

İl jandarma komutanlıkları, il emniyet müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 81 il genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda, arama kaydı olan şahısların yol aramalarında, ev ve iş yerleri baskınlarında, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildiği ifade edildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonları yöneten valileri, kaymakamları, il jandarma komutanlarını, il emniyet müdürlerini, sahil güvenlik personelini ve operasyonlara katılan polis ve jandarma personelini tebrik etti. Bu başarılı operasyonlarla toplumun huzur ve güvenliğine katkı sağlandığı vurgulandı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı