Ankara'dan gelen son haberlere göre, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik söylemini sert bir dille eleştirdi.

Türkiye, BM Genel Kurulu'nda Filistin'e İlişkin Karar Tasarısının Kabulünü Memnuniyetle Karşılıyor Türkiye, BM Genel Kurulu'nda Filistin'e İlişkin Karar Tasarısının Kabulünü Memnuniyetle Karşılıyor

Sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Yılmaz, Katz'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili yaptığı paylaşıma tepki gösterdi. Yılmaz, İsrail Dışişleri Bakanı'nın Cumhurbaşkanı'na yönelik söyleminin "arsız ve edepsiz" olduğunu belirterek, bu söylemin "yok hükmünde" olduğunu ifade etti.

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti: "Netanyahu yönetimi bu tavrıyla soykırım yapmaktan sanık sandalyesinde oturduğu gerçeğini örtemeyecektir. Uluslararası kurumlar işlevsiz, kimi yönetimler kayıtsız kalsa da, işlenen insanlık suçları mahkemelerde olduğu gibi insanlık vicdanında ve tarih önünde de yargılanmaktadır. Hakikat zalimlerin korkulu rüyasıdır."

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da doğruları savunmaya ve mazlumların sesi olmaya devam edeceğini belirterek, hakikati zalimlere karşı en güçlü şekilde haykıracağını vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı