Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi Dünya Çapında Bir Tedarikçi Haline Getireceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi Dünya Çapında Bir Tedarikçi Haline Getireceğiz

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, CİMER’e (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi) vatandaşların talep, ihbar ve şikayetlerini iletebildiği bir web servisi olduğunu hatırlattı. Altun, CİMER’e ilginin arttığını ve gençlerin akıllarındaki her konuyu CİMER’e sorarak kendileriyle sürekli iletişim halinde olduklarını belirtti.

Doğum saatini CİMER’den öğrendi

Altun, bu konuda bir örnek olarak şarkıcı Murat Kekilli’nin sosyal medya paylaşımını gösterdi. Kekilli, Twitter hesabından “Allah razı olsun CİMER 23 yılın sonunda doğum saatimi öğrendim” diye yazmıştı. Kekilli, bu paylaşımına “Ama bu CİMER de cidden fazla oluyor :) Yükselen burç hesaplamasına kadar yapacak neredeyse! Fahrettin Hocam?” diye eklemişti.

Altun’dan Kekilli’ye cevap

Altun, Kekilli’nin bu paylaşımını alıntılayarak, “Sevgili @kekillimurat kardeşim, özellikle gençlerimizin son yıllarda CİMER’e yoğun bir ilgisinin olduğunu görüyoruz ve bu bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Akıllarındaki her konuyu http://cimer.gov.tr aracılığıyla CİMER’e sorarak bizlerle sürekli iletişim halinde oluyorlar. Biz de elimizden geldiğince genç arkadaşlarımızın bilgi edinme taleplerini karşılamaya çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

Altun, CİMER’in vatandaşların bilgi edinme hakkı kapsamında yaptığı başvurulara da cevap verdiğini söyledi. Altun, CİMER’in web sitesinde 50 soruda CİMER kitapçığının yer aldığını ve vatandaşların CİMER hakkında merak ettikleri soruların cevaplarını buradan bulabileceklerini belirtti.

Kaynak: AA