Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, bir yıl önce yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin hala yüreklerde taze bir acı bıraktığını ifade etti.

Erdoğan, hayatını kaybedenlerin anısına Allah'tan rahmet dileyerek başsağlığı mesajlarını iletti ve 107 binden fazla yaralıya acil şifalar diledi.

Depremin etkisi altındaki 11 ilde yaşanan yıkımın büyüklüğüne dikkat çeken Cumhurbaşkanı, bu tür felaketlerin aynı zamanda milletin birlik ve beraberliğinin sınaması olduğunu belirtti. Ancak Türk milletinin bu sınavı başarıyla geçtiğini vurguladı.

Erdoğan: Türkiye, Kendi 5. Nesil Savaş Uçağını Üretme Yolunda Kritik Bir Adım Attı Erdoğan: Türkiye, Kendi 5. Nesil Savaş Uçağını Üretme Yolunda Kritik Bir Adım Attı

Devletin tüm imkanlarıyla harekete geçtiğini ve milletin birlik içinde depremzedelere destek olduğunu ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Toprağa verdiğimiz canlarımızı Fatihalarla, dualarla, hüzünle yad ederken milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için canla başla çalışıyoruz. Bu çalışmaları, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek ayağa kaldırıncaya, evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı da güvenli yuvasına kavuşturuncaya kadar sürdüreceğiz. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara maruz bırakmasın."

Kaynak: AA