Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Milli Lideri Berdimuhamedov ile yaptığı görüşmede, Türkiye-Türkmenistan ikili ilişkilerini güçlendirmenin önemini vurguladı. Ayrıca, bölgesel ve küresel konular da ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Reisi ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Türkiye-İran ilişkilerini derinleştirmenin yanı sıra bölgesel istikrarı sağlama konusunda ortak çıkarları ele aldı.

Nijerya ile Savunma Sanayi İşbirliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya Devlet Başkanı Tinubu ile yaptığı görüşmede, Türkiye'nin Nijerya'ya savunma sanayi alanında tecrübe ve destek sağlama taahhüdünü yeniledi. Ayrıca, Sahel bölgesindeki gelişmeler ve insani yardım konuları ele alındı.

Kazakistan'da Felaket Sonrası Dayanışma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile yaptığı telefon görüşmesinde, Kazakistan'ın yaşadığı sel felaketi sonrasında yardım ve dayanışma mesajı iletti. İki lider, bölgesel istikrar ve işbirliği konularında fikir alışverişinde bulundu.

Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi'yi Taşıyan Helikopterin Enkazını Tespit Edip Yurda Döndü

Cezayir ile Ortak Çabalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile yaptığı görüşmede, İsrail-Filistin çatışmasının sona erdirilmesi ve bölgesel istikrar için Türkiye ve Cezayir'in işbirliği yapma niyetini dile getirdi. İki lider, Filistin halkının Ramazan Bayramı'nı kutladı.

Malezya ile Barış ve Dayanışma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malezya Başbakanı Enver ile yaptığı görüşmede, barış ve Filistin'e destek konusunda kararlılıklarını vurguladı. İki lider, bölgesel istikrar için ortak çabaları ele aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'deki siyasi partilerin liderleriyle Ramazan Bayramı vesilesiyle telefon görüşmeleri gerçekleştirerek bayramlaştı. Türkiye'nin siyasi arenasında birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı