Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından AK Parti Genel Merkezi balkonundan vatandaşlara ve partililere hitap etti. Erdoğan, sözlerine coşkulu kalabalığa teşekkür ederek başladı ve milletin kararını demokrasinin zaferi olarak nitelendirdi.

Erdoğan, yaptığı açıklamada, milletin sandıkta verdiği mesajların önemine vurgu yaparak, "Sonuçlardan bağımsız olarak bu seçimin galibi öncelikle demokrasimizdir, milli iradedir, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun 85 milyonun tamamıdır." şeklinde konuştu.

Seçim maratonunun Türk demokrasisi için önemli bir adım olduğunu belirten Erdoğan, seçim sürecinde yaşanan olumsuz olayların demokrasinin önünde bir gölge oluşturmadığını ifade etti. Ayrıca, seçim sürecinde güvenlik güçlerinin fedakarlıklarını ve vatandaşların sağduyusunu övdü.

Erdoğan, siyasi parti fark etmeksizin sandıkta iradesini serbestçe ifade eden tüm vatandaşlara teşekkürlerini iletti ve seçimin ülkeye, millete ve şehirlere hayırlı olmasını diledi.

Antalya'da Teleferik Kazası Sonrası Tesise Girişler Yasaklandı Antalya'da Teleferik Kazası Sonrası Tesise Girişler Yasaklandı

"Türkiye'nin Önünde Büyük Bir Dönem Var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının ardından Türkiye'nin önünde hazine değerinde bir dönem olduğunu vurguladı. Gelecek dönemi, ülkenin acil meselelerine odaklanarak geçireceklerini belirten Erdoğan, ekonomideki sorunların çözümüne, terörle mücadelenin sürdürülmesine ve uluslararası alanda Türkiye'nin rolünün güçlendirilmesine öncelik vereceklerini dile getirdi.

Ayrıca, seçim sonuçlarının partilerinin geleceği üzerinde bir muhasebe süreci başlattığını belirten Erdoğan, yapılan hataların ve yaşanan gerilemenin nedenlerini masaya yatırarak gereken adımları atacaklarını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini, önlerindeki dönemin eser ve hizmet siyasetiyle şekilleneceğini ve milletin refahı için çalışacaklarını ifade ederek tamamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları, seçim sonuçlarının ardından Türkiye'nin geleceği ve siyasi gündemi üzerindeki tartışmaları şekillendirmeye devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı