Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri için oyunu Üsküdar’da kullandı. Oy kullanma işlemi sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, seçimlerin ülkemizde yeni bir dönemin ve yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diledi. İşte seçim gününe dair detaylar:

Bakan Fidan ve BM Genel Sekreteri Guterres Telefonda Görüştü Bakan Fidan ve BM Genel Sekreteri Guterres Telefonda Görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutlarından çıkarak saat 13.15’te Saffet Çebi Ortaokulu’na geldi. Okul bahçesini dolduran vatandaşlar, Erdoğan’a sevgi gösterilerinde bulundu. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe ile diğer ilgililer de Erdoğan’ı karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi, “3308” numaralı sandığın bulunduğu sınıfın önünde sıraya girdi. Sandık görevlileriyle tokalaşan çift, kimliklerini sandık görevlilerine verdi. Oylarını kullandıktan sonra oy zarfını sandığa atan Erdoğan ve Emine Erdoğan, mührü teslim edip imzalarını attı.

Cumhurbaşkanı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, arka arkaya bu kadar kısa süreyle yapılan seçimlerin milleti ve kendilerini yorduğunu ifade etti. Yoğun bir kampanya sürecinin ardından bugün Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin yapıldığını belirten Erdoğan, bu seçimlerin ülkemizde yeni bir dönemin ve yeni yüzyılın başlangıcına vesile olmasını diledi. Milletimize gösterdiği sadakat için partili arkadaşlarına teşekkür eden Cumhurbaşkanı, sandık kurulu mensuplarına da teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, okul içindeki ve bahçesindeki vatandaşlarla selamlaştı, bazı kişilerle fotoğraf çektirdi. Engelli bir vatandaşın hediye takdim ettiği Erdoğan, oy kullandığı “3308” numaralı sandıkta 341 seçmen ve 5 sandık görevlisi ile birlikte vatandaşlık görevini yerine getirdi. Seçmen listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan 249. sırada yer alırken, Emine Erdoğan 248. sırada bulunuyor.

Kaynak: AA