Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Valiler Buluşması’nda yaptığı konuşmada, Türkiye’nin kritik bir yol ayrımında olduğunu ve kirli senaryolarla karşı karşıya kaldığını söyledi. Erdoğan, “Son günlerde karşımıza çıkmaya başlayan 28 Şubat benzeri müsamerelerin gerisindeki güçleri de niyeti de hevesi de gayet iyi biliyoruz.” dedi.

Valilik ve kaymakamlık mesai saatleriyle sınırlanamaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen “Valiler Buluşması” programında valilere ve kaymakamlara hitap etti. Erdoğan, valilik ve kaymakamlık başta olmak üzere yöneticilik görevlerinin mesai saatleriyle sınırlanamayacağını belirterek, Ziya Paşa’nın “Zannetme ben Amasya’da paşalık eyledim, buldum yetim halkı babalık eyledim.” sözlerini hatırlattı. Erdoğan, valilerin şehirlerinde paşalık eylemekle değil, yetim halka babalık etmekle, şehrin her bir meselesine sahip çıkıp, çözümüne öncülük yapmakla mükellef olduğunu vurguladı.

Türkiye Yüzyılı vizyonu devletin ve milletin ortak projesidir

Erdoğan, 2023 hedeflerine ulaştıklarını ve yeni bir vizyon olarak “Türkiye Yüzyılı” programını açıkladıklarını söyledi. Erdoğan, “Türkiye Yüzyılı’nın şehirlerdeki birinci muhatabı siz valilerimiz, kaymakamlarımızsınız. Bu vizyon, bir siyasi parti programı değil devletin ve milletin ortak programıdır, ortak hayalidir, ortak projesidir.” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin küresel gelişmişlik liginin ön sıralarındaki yerini alması için çok çalışmaları gerektiğini belirtti.

Kirli senaryolar ve hain tuzaklar devreye sokuluyor

Erdoğan, Türkiye’nin ne zaman kritik bir yol ayrımına gelse, kirli senaryolar, hain tuzaklar ve alçakça oyunlarla karşılaştığını ifade etti. Erdoğan, “Maalesef ülkemizde bu senaryolarda figüranlık yapmaya hevesli kesimler de hiç eksik olmuyor. Son günlerde sık sık karşımıza çıkmaya başlayan 28 Şubat benzeri müsamerelerin gerisindeki güçleri de niyeti de hevesi de gayet iyi biliyoruz. Artık kimsenin itibar etmeyeceğine inandığımız bu bayat oyunların gayesi, bizi asıl hedeflerimizden, Türkiye Yüzyılı vizyonumuzdan uzaklaştırmaktır. Bugüne kadar başaramadılar, inşallah yine başaramayacaklar.” diye konuştu.

Yabancı ve İslam düşmanlığı üzerinden tuzak kuruluyor

Erdoğan, dünyada, bölgede ve ülke içinde yaşanan zorlu süreçlerin ürünü olan sıkıntıların farkında olduklarını söyledi. Erdoğan, “Millî birlik ve bütünlüğümüzün düşmanı sosyal fay hatlarını bu defa yabancı ve İslam düşmanlığı üzerinden harekete geçirmeye çalışıyorlar. Küresel ve bölgesel krizlerin ürünü ekonomik dalgalanmaları insanları, hükûmetlerinin ötesinde, devletlerine düşman etmenin aracı hâline getirmeye çalışıyorlar. Sosyal medya gibi kontrolü küresel güçlerin elinde olan mecralarda dolaşıma sokulan yarısı yalan, yarısı yanlış haberlerle ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar.” dedi. Erdoğan, Türkiye’nin demokratik olgunluğundan rahatsızlık duyanların, faşizmin en lümpen biçimlerinin güzellemesine giriştiklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU