İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 16 ilde DAİŞ terör örgütüne karşı yürütülen “Kahramanlar-40” operasyonlarının tamamlandığını açıkladı. Yerlikaya, operasyonlarda 70 şüphelinin gözaltına alındığını ve çok sayıda delilin ele geçirildiğini belirtti.

Yerlikaya, operasyonların 9 Ocak’ta başladığını ve Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildiğini kaydetti.

Yerlikaya, operasyonlarda Adana’da 7, Ankara’da 18, Bursa’da 6, Çorum’da 3, Denizli’de 1, Hatay’da 5, İstanbul’da 10, Kayseri’de 1, Kırıkkale’de 1, Kırşehir’de 1, Ordu’da 2, Sakarya’da 4, Uşak’ta 1, Şanlıurfa’da 1, Yalova’da 1 ve Erzincan’da 5 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de Kamuya Personel Alımı İlanı Resmi Gazete'de

Yerlikaya, operasyonlarda çok miktarda para, çok sayıda havale dekontu, havale kayıtlarının tutulduğu defterler ve dijital materyallerin ele geçirildiğini de ifade etti.

Yerlikaya, operasyonları koordine eden başsavcılıkları ve operasyonları gerçekleştiren kahraman polisleri tebrik ederek, terörle mücadelede kararlılıklarının devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: (İLKHA)