İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın duyurusuna göre, Türkiye genelinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik gerçekleştirilen "Bozdoğan-31" operasyonlarında 38 şüpheli yakalandı. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı tarafından koordine edilen operasyonlar, Adana, Aydın, Çorum, Gaziantep, Kayseri ve Mersin illerinde düzenlendi.

Operasyonlar sonucunda Adana'da 6, Aydın'da 1, Çorum'da 13, Gaziantep'te 2, Kayseri'de 4 ve Mersin'de 12 olmak üzere toplamda 38 şüpheli gözaltına alındı.

Yakalanan şüphelilerle birlikte çok sayıda dijital materyal ile büyük miktarda döviz ve Türk lirasına da el konuldu. Bu operasyonlar, DEAŞ'a karşı Türkiye'nin kararlı mücadelesinin bir parçası olarak değerlendiriliyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarla ilgili yaptığı açıklamada, "Teröristlerin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemize kararlılıkla devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Bu operasyonlarla terörle mücadelede kararlılıkla devam edileceği vurgulandı.

Tefeci Çetesi Çökertildi: 12 Milyon Liralık Vurgun Tefeci Çetesi Çökertildi: 12 Milyon Liralık Vurgun
Kaynak: AA-Anadolu Ajansı