Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Adıyaman’da yaptığı açıklamada, Aile ve Gençlik Fonu’na ilişkin çalışmaların tamamlandığını bildirdi. Göktaş, “Bir süredir üzerinde yoğun bir şekilde çalıştığımız Aile ve Gençlik Fonu’nda hazırlıkları tamamladık. İlk defa deprem bölgesinde uygulayacağımız Aile ve Gençlik Fonu’nun başvurularını 15 Şubat’ta almaya başlayacağız.” dedi.

Başvurular e-Devlet üzerinden yapılacak

Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’nun başvurularının e-Devlet aracılığıyla alınacağını belirtti. Göktaş, “Başvuruları 15 Şubat itibarıyla bakanlığımızın web sitesi olan aile.gov.tr üzerinden e-Devlet aracılığıyla alacağız. Başvuru şartları ve detayları web sitemizde yer alacak.” diye konuştu.

EPDK'nın Talimatıyla Büyük Değişim: İndirim Haberi Geldi! EPDK'nın Talimatıyla Büyük Değişim: İndirim Haberi Geldi!

Deprem bölgesindeki gençlere faizsiz kredi ve proje desteği

Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu’nun deprem bölgesindeki gençlere hem aile kurma hem de kendi projelerini hayata geçirme imkanı sunacağını söyledi. Göktaş, “Deprem bölgesinde aile kurma yolunda ilk adımı atacak gençlerimize faizsiz kredi imkanı sunacağız. Gençlerimiz bu destek ile aynı zamanda kendi projelerini de hayata geçirebilecekler. Aile ve Gençlik Fonu, gençlerimizin hayallerini gerçekleştirmelerine katkı sağlayacak.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA)