Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından bölgede yürütülen imar ve ihya çalışmalarına ilişkin bilgi verdi. Özhaseki, AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş ve Genel Başkanvekili Yardımcısı Hacı Turan ile bir araya geldiklerini ve deprem bölgesindeki konutların durumunu değerlendirdiklerini belirtti.

Özhaseki, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, vatandaşlarımızın güvenle yaşayacakları tamamlanan konutlarımızı şubat ayı başından itibaren toplu olarak teslim etmeye başlıyoruz. Sonrasındaki dönemde de her ay, anahtar teslimlerine etap etap devam edeceğiz.”

Kahramanmaraş’ta 112 bin 414 konut yapılacak

Özhaseki, daha önce yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta 82 bin 104 konut, 30 bin 310 köy evi olmak üzere, toplam 112 bin 414 konutun yapılacağını söylemişti. Özhaseki, konutların TOKİ tarafından inşa edildiğini, depremzedelerin sıcak yuvalarına bir an evvel kavuşturulmak için gayretle çalıştıklarını ifade etmişti. Özhaseki, Kahramanmaraş’ta inşası hızla devam eden deprem konutlarına ilişkin bir videoyu da sosyal medya hesabından paylaşmıştı.

Kaynak: (İLKHA)