siyonist işgal rejiminin Aksa Tufanı Operasyonuyla başlattığı soykırım 6 ayı geride bıraktı. 7 Ekim sabahıyla başlayan katliama ortak olmak istemeyen Müslümanların ilk andan bu yana başlatmış olduğu israil mallarının boykot edilmesi önem taşıyor.

Diyanet-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Hadi Gündüz, boykotun önemi ile ilgili Harran Ovası’na açıklamalarda bulundu.

Gündüz, Gazze’deki Müslümanların yarın Allah’ın huzurunda Müslümanlardan hesap soracaklarını belirterek boykot konusunda çağrıda bulundu.

“israil devleti yerleşim alanı olarak Şanlıurfa’mız kadar yok ama bütün dünyaya hükmetmekte”

Gündüz, “57 İslam ülkesinin bu olay karşısında sessiz olması, sesinin çıkaramaması içimizi acıtacak en büyük olay. Bir İsrail devleti yerleşim alanı olarak Şanlıurfa’mız kadar yok ama bütün dünyaya hükmetmektedir. Bütün dünyanın gözü önünde her gün evlatlarımızı katletmektedir. 34 binin üzerinde şehit verilmiş durumda maalesef bunlardan 12 bini küçücük çocuklarımızdır. Yahudi toplumu maalesef kadın, çocuk demeden her gün yüzlerce Filistinli ve Gazzeli kardeşlerimizi hunharca katletmekte. Bütün dünya bu zulme sessiz durumda.” dedi.

“Sizin evlatlarınız bu katliama maruz kalsaydı böyle sessiz mi kalacaktınız?”

Yaşanan zulme sessiz kalan Müslümanlara serzenişte bulunan Gündüz, “Kendi evlatlarınızı düşünün. Sizin evlatlarınız bu katliama maruz kalsaydı böyle sessiz mi kalacaktınız? Bu evlatların feryatları hiç mi yüreğinizi sızlatmıyor? 57 İslam ülkesi neden bir araya gelemiyor? Neden bütün İslam ülkeleri Amerika’ya ve onun uşağı olan israile neden baş kaldıramıyor. Bu kadar mı aciz bir duruma düştük. Cenab-ı Allah’ın huzuruna gittiğinde nasıl hesap verecekler. Küçücük Filistinli yavrunun ‘eğer şehit olursam ben sizleri rabbime şikâyet edeceğim’ feryadını duymadı mı bu insanlar. Şifa hastanesindeki bacılarımız tecavüze uğrarken ve tecavüzün üzerinden hamile halleriyle katledilirken hiç mi yürekleri sızlamadı bu insanlarımızın. Neden dünya sessiz. Neden İslam ülkeleri sessiz.” ifadelerini kullandı.

“Oradaki masum evlatlar şehit edilirken çocuklarımıza rahat bir şekilde nasıl sarılabiliriz”

Filistin’de yaşanan zulme sessiz kalan Müslüman ülkelere çağrıda bulunan Gündüz, “Yarın öbür gün mahşer var. Hesap günü var. Vatandaş olarak belki elimizden dua dışında, maddi destek dışında bir şey yok ama idarecilerimizin elinden bu imkân var. Neden bunu kullanmıyorsunuz. Yarın diğer gün Cenab-ı Allah dışında bunun hesabını nasıl vereceksiniz. Evlerimizde otururken televizyonlarımızı izleyemez duruma geldik. Evlerimize gidince çocuklarımıza sarılamaz duruma geldik. Çocuklarımıza sarılmaktan utanır hale geldik. Oradaki masum evlatlar şehit edilirken, paramparça olurken biz çocuklarımıza nasıl rahat bir şekilde sarılabiliriz. Yaralı evlatlarımızın vücutlarına dikiş atılırken Kur’an-ı Kerim’den ayetler okuyarak acılarını dindiriyorlar. Çünkü orada ne bir ilaç var ne bir pansuman var. Doktorlar katledildi. Evlatlarımız yerlerde perişan bir halde dururken eğer bu İslam ülkelerinin içi sızlamıyorsa yarın Allah’a hiçbiri hesap veremez.” şeklinde konuştu.

 “Bugüne kadar yeryüzünde böyle bir vahşet yaşanmadı”

I M G 3165

Gündüz boykot hususunda ise sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin’deki kardeşlerimiz, Gazze’deki kardeşlerimiz yarın Allah’ın huzurunda onlardan hesap soracaklardır. İslam devletleri ne zaman ayağa kalkacaklar. Bugüne kadar yeryüzünde böyle bir vahşet yaşanmadı. Böyle bir zulüm yaşanmadı. Lütfen dışardan olan seslere kulak verin orada yaşanan zulmüne sessiz kalmayın. Yarın Allah’ın huzuruna gidecek yüzünüz olsun. Devletler kendi görevlerini yaparken biz vatandaşlar olarak ne yapabiliriz; en büyük silah boykot. Yahudilerin anlayacağı en iyi şey maddiyattır. Maddiyat olarak onları çökertiniz mi bu onların ölümüdür. Onların sonudur. Müslümanlar olarak elimizde bir boykot silahımız var. Marketlere gittiğimizde soruyoruz ya ‘şu ürün israil ürünü müdür’ diye sorduğumuzda ‘abi zaten her şey israil ürünü’ olsa dahi israil ürünü olmayan ürünler var. Vatandaşlarımızdan istirhamımız; Yahudilere ait olan malları boykot ediniz. Evlerinize gittiğinizde zehirli olan bir şeyi çocuklarınıza yedirir misiniz? Asla yedirmeyecekler. Yahudilere ait olan malları evlerinize götürdüğünüzde ailenizi ve çocuklarınızı tamamen zehirlemiş olacaksınız. Çünkü onlara verdiğimiz her bir kuruş Gazze’li Müslümanlara bir kurşun olarak dönüyor. Bu konuda dikkat edeceğiz. Boykot silahını iyi kullanacağız. Onlara ait olan ürünleri asla almayacağız. Onların temizlik mallarından tutun giyim, yiyecek ve içecek ürünlerini evlerimize sokmayacağız. Ancak bu şekilde onları durdurabiliriz. Toplu olarak, bütün insanlık olarak boykotu sonuna kadar devam ettireceğiz. Allah’ın izniyle boykot sayesinde Yahudilere bir darbe vurmuş olacağız. Onların koktuğu en büyük şey para. Paraları bitti mi onlar ölür biterler. Allah’ın izniyle onların silahlarıyla onu vuracağız. Lütfen bunu ihmal etmeyin. Gücümüz oraya gitmeye yetmiyor olabilir ama gücümüz gücümüz boykota yetiyorsa boykot silahını en güçlü şekilde uygulayacağız. Bu zalimlere, bu Yahudilere fırsat vermeyeceğiz.”

“Allah Müslümanların birlik beraberliğini nasip eylesin”

Şanlıurfa'da hapis cezası bulunan 29 şüpheli yakalandı Şanlıurfa'da hapis cezası bulunan 29 şüpheli yakalandı

Gündüz son olarak şunları söyledi:

“Allah bir an önce Filistin’li kardeşlerimize zafer nasip eylesin. Allah, İsmail Heniye’nin üç evladı şehit olurken kendisine haber verildiğinde İsmail Heniye’nin göstermiş olduğu sabrı, sebatı ve dik duruştan ve samimyeitten bizlere de nasip eylesin. Allah Müslümanların birlik beraberliğini nasip eylesin. Allah bir anca önce Gazze’deki kardeşlerimizin o zulüm altından kurtuluşunu bizlere de göstermeyi nasip eylesin. Rabbim hep beraber Kudüs’ün özgürlüğü için orada cemaatle namaz kılmayı bizlere nasip eylesin.”

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU