Döviz piyasalarında 8 Mayıs sabahı yaşanan son gelişmelere göre, dolar ve euro güne düşüşle başladı. İşte güncel döviz kurları ve spot piyasa fiyatları:

Dolar/TL ve Euro/TL Kurları

Dolar/TL kuru 8 Mayıs sabahında 32,30 civarında işlem görüyor. Euro/TL ise 34,70 seviyesinde el değiştiriyor. Hem dolar hem de euro, güne düşüşle başladı.

Erdoğan: Anadolu'da Yeni Bir Tarım ve Kırsal Kalkınma Süreci Başlatıyoruz Erdoğan: Anadolu'da Yeni Bir Tarım ve Kırsal Kalkınma Süreci Başlatıyoruz

Güncel Döviz Fiyatları

Spot piyasada dolar/TL alış fiyatı 32,28 lira, satış fiyatı ise 32,29 lira seviyesinden işlem görüyor. Euro/TL ise aynı dakikalarda 34,68 lira alış fiyatı ve 34,73 lira satış fiyatıyla el değiştiriyor.

Euro/dolar paritesi ise 1,0761 seviyesinde yer alıyor. Dolar ve euro arasındaki parite, mevcut durumda Euro'nun bir dolar karşısındaki değerini ifade ediyor.

Döviz kurlarındaki bu gelişmeler, piyasalardaki hareketliliği ve yatırımcıların takibini sürdürüyor. Yaşanan dalgalanmaların nedenleri ve piyasalar üzerindeki etkileri yakından izlenmeye devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)