İdeal Eğitim Vakfı (İDEV) Şanlıurfa'da "Örnek Bir Aile: Peygamber Evi" konulu bir seminer düzenledi.


Haliliye Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen etkinlik Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Program kapsamında İDEV temsilcisi Faruk Cengiz, "Günümüzde dahi toplum ve geleneklerin belki hoş karşılamadıkları, ancak sevgi ve muhabbetin artması için gerekli olan bazı davranışları Efendimiz aleyhisselatu vesselam henüz cahiliyeden yeni çıkmış Arap toplumu içinde daha o zamanlarda gösterebiliyordu." dedi.

"Boşanmaların sebebi evlatlarımız değil; şeytan ve taraftarlarıdır" Eğitimci Yazar Abdulkadir Aydoğan ise verdiği seminerde Türkiye'de birçok evliliğin boşanmayla sonuçlandığına dikkat çekerek, "Bu işin müsebbibi bizim genç kızlarımız ve genç evlatlarımız değil. Kaynana, kayınvalide değil. Bu işin müsebbibi şeytan ve taraftarlarıdır. Allah'a ve Resulüne bayrak açan kafirler, zalimler, münafık ve mürtetlerdir. Yeryüzünün her tarafını işgal eden siyonizmdir. Çocuklarımız birbirleriyle anlaşamıyor ve boşanıyorsa bunun sebebi şeytan ve taraftarlarının yıllarca kalplere zerk ettiği o şeytani düşünceler ve günahların neticesidir. Aile bağlarımızın zafiyeti ve güçsüzlüğüdür. Bu yüzden diyoruz ki gelin bu toplumun derdine derman olalım. Çözülmelere engel olalım. Çok şeyler yapabiliriz. Yeter ki bir irade ve Allah ile Resulüne tevekkül edelim." ifadeleri kullandı.

Program, okunan dua ile sona erdi.

Şanlıurfa dahil 14 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu! Şanlıurfa dahil 14 ilde göçmen kaçakçılığı operasyonu!

B3701414 C531 471D 9Cb0 7Cefb4Faaf7E

Kaynak: (İLKHA)