Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplandı. Toplantıda, ekonomideki son gelişmeler, Orta Vadeli Program (OVP) ve reform gündemiyle finansal okuryazarlığı artırmaya yönelik çalışmalar değerlendirildi.

Türkiye İşsizlik Sigortası Fonu'ndan Rekor Büyüme Türkiye İşsizlik Sigortası Fonu'ndan Rekor Büyüme

YTAK ve Toplumsal Yatırım Notu da gündemdeydi

EKK toplantısında, Yatırım Taahhütlü Avans Kredileri’nde (YTAK) mevcut durum ve bankalara verilecek Toplumsal Yatırım Notu gibi konular da gündeme geldi. YTAK, yatırım yapacak işletmelere devlet desteği sağlayan bir kredi sistemi olarak tanımlanıyor. Toplumsal Yatırım Notu ise bankaların toplumsal fayda sağlayan yatırımlara kredi vermesini teşvik etmek için tasarlanan bir değerlendirme mekanizması olarak açıklanıyor.

Toplantıya ilgili bakanlar ve kurum temsilcileri katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığındaki toplantıya Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel, Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Toplantının ardından yazılı açıklama yapılacak

EKK toplantısının ardından yazılı bir açıklama yapılması bekleniyor. Açıklamada, toplantıda alınan kararlar ve atılacak adımlar hakkında bilgi verilmesi öngörülüyor.

Kaynak: (İLKHA)