Türkiye genelindeki yaklaşık 16 milyon emekliye Ramazan Bayramı öncesi 3 bin liralık ikramiye ödemesi yapılacak. Geçtiğimiz yıl 2 bin lira olarak uygulanan bayram ikramiyesi tutarı, bu yıl 3 bin liraya yükseltildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SGK) emekli aylığı, yaşlılık aylığı, vazife malullüğü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı ile sürekli iş göremezlik geliri ve ölüm geliri alanlar ile şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri bayram ikramiyesi alacak.

Ödemeler, maaş alma tarihlerine göre belirlendi. SSK'lılar için maaşını ayın 17'si ve 18'inde alanlar 2 Nisan'da, 19, 20, 21, 22'sinde alanlar 3 Nisan'da, 23, 24, 25 ve 26 Nisan'da maaş alanlar ise 4 Nisan'da ikramiyelerini alacak. Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne ikramiye ödemeleri ise 5 Nisan'da yapılacak.

Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların hesabına bayram ikramiyeleri de düzenlenecek tarihler doğrultusunda ödenecek. Ayın 1'i ve 2'sinde aylık alanlar için ikramiyeler 2 Nisan'da yatacak. Ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alanların ikramiyeleri ise 3 ve 5 Nisan'da hesaplara yatırılacak.

AB, Türk Dönerini Tescile Hazırlanıyor: AB, Türk Dönerini Tescile Hazırlanıyor:

Emekliler, bayram öncesinde bu ikramiyeleri alarak bayram sevincini daha da artıracak.

Kaynak: (İLKHA)