Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, sosyal medya hesabından Dünya Su Günü'ne özel bir mesaj paylaştı. Mesajında suyun hayati önemine dikkat çeken Erdoğan, suyun her damlasının hayatın devamı için önemli olduğunu belirtti.

Erdoğan, paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Bir yudum suyun, bir fidanın filizlenmesi, bir tarlanın bereketi, bir nehrin akışı olduğunu unutmayalım. Su verimliliği seferberliği, işte bu sorumluluk bilincinin bir tezahürü. Evlerimizde, iş yerlerimizde, tarlalarımızda suyu bilinçli kullanarak seferberliğe can olup her damlayı geleceğe taşıyalım. 22 Mart Dünya Su Günü'nde vicdan defterlerimizde yeni bir sayfa açalım, suyumuza sahip çıkalım."

Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol Tekstil Sektöründe İhtiyaç Duyulan Nİtelikli İnsan Gücü İçin Protokol

Erdoğan'ın mesajı, suyun sadece bir kaynak olmaktan öte, hayatın ta kendisi olduğunu hatırlatıyor. Su tasarrufunun, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğunun bir parçası olduğunu vurgulayan Erdoğan, her bireyin suyun bilinçli kullanımıyla bu seferberliğe katkı sağlaması gerektiğini dile getirdi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı