Diyarbakır'da düzenlenen mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürt kardeşlerin geleceklerine ilişkin önemli bir mesaj verdi.

Erdoğan, konuşmasında DEM'in Kürt kardeşlerin iradesini çarşaf çarşaf pazarladığını ifade ederek, "Sizi güya ağaların, şıhların, derebeylerin, devletin zulmünden kurtarma vaadiyle, demokratik siyaset palavralarıyla oylarınıza ipotek koydular" dedi.

Terörle mücadeledeki kararlılığını da vurgulayan Erdoğan, PKK'nın sınırlar içinde etkisiz hale getirildiğini ve sınırların ötesinde de kontrolün sağlandığını belirtti.

TÜBİTAK'tan Büyük İstihdam Hamlesi: 236 Yeni Personel Alınıyor! TÜBİTAK'tan Büyük İstihdam Hamlesi: 236 Yeni Personel Alınıyor!

Erdoğan, siyasetin millete hizmet etmek, ülkenin sorunlarına diyalog yoluyla çözüm bulmak için yapıldığını vurgulayarak, herkesle diyalog ve görüşmeye açık olduklarını ifade etti.

Konuşmasında 31 Mart'ın önemine de değinen Erdoğan, bu tarihin Kürt kardeşlerin tüm baskılardan kurtulup özgür iradeleriyle geleceklerine karar verecekleri bir dönüm noktası olacağını belirtti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı