Ticaret Bakanı Bolat: İstifa İddialarına Yalanlama Ticaret Bakanı Bolat: İstifa İddialarına Yalanlama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Hava Yolları Yönetim Zirvesi’ne video mesaj gönderdi. Erdoğan, mesajında, THY’nin Türkiye’nin en değerli markası olduğunu ve havacılık alanında ülkemizin başarı çıtasını yükselttiğini belirtti.

THY, ekonomiye 56 milyar dolarlık katkı sağladı

Erdoğan, mesajında, THY’nin 2023 yılı rakamlarına göre ülkemiz ekonomisine 56 milyar dolarlık katkı sağladığını ve yaklaşık 16 milyar dolarlık hizmet ihracatıyla bu alandaki liderliğini perçinlediğini vurguladı. Erdoğan, “Türkiye’nin en değerli markası vasfına sahip olmanın yanı sıra, dünyanın en fazla ülkesine uçan hava yolu da olan Türk Hava Yolları, ülkemiz ekonomisine katkılarıyla da adından söz ettirmektedir.” dedi.

THY, Antalya’nın parlayan yıldızı oldu

Erdoğan, mesajında, THY’nin dünya turizminin parlayan yıldızı Antalya’nın da güçlü kanatlarından payını aldığını ve Antalya’ya 2023 yılında 10 milyonun üzerinde turist getirdiğini söyledi. Erdoğan, “Dünya turizminin parlayan yıldızı Antalya’nın da Türk Hava Yolları’nın güçlü kanatlarından payını alması bizleri memnun etmektedir. Türk Hava Yolları, Antalya’ya 2023 yılında 10 milyonun üzerinde turist getirmiş, böylece Antalya’nın turizm gelirlerine de önemli bir katkı sağlamıştır.” diye konuştu.

THY, 350 uçaklık siparişle geleceğe hazır

Erdoğan, mesajında, THY’nin geçen yılın son haftalarında duyurduğu 350 uçaklık siparişin, gelecek vizyonunun anlamlı bir yansıması olduğunu ve THY’nin filosunu gençleştireceğini ve güçlendireceğini ifade etti. Erdoğan, “Geçtiğimiz yılın son haftalarında duyurulan 350 uçaklık siparişinizi gelecek vizyonumuzun anlamlı bir yansıması olarak değerlendiriyorum. Bu sipariş, Türk Hava Yolları’nın filosunu gençleştirecek ve güçlendirecektir. Ayrıca, bu sipariş, Türkiye’nin havacılık sektöründe yerli ve milli üretim kapasitesini artırmak için de bir fırsat olacaktır.” dedi.

Erdoğan, mesajının sonunda, THY ailesini saygıyla selamladı ve semalarının açık olmasını diledi.

Kaynak: AA