Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Şehir Hastanesi ve Bağlantı Yolları Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, sağlık sektörüne yönelik önemli bir adım atacaklarını duyurarak 35 bin sağlık personeli atanacağını müjdeledi. Bu atamalarda 15 bin hemşirenin de yer alacağını ifade eden Erdoğan, toplamda 2.5 milyon kişiye evde sağlık hizmeti sunarak vatandaşların sağlığını daha etkin bir şekilde koruyacaklarını belirtti.

Uykusuzluğa Doğal Çözüm: İşte Uykuyu Destekleyen Besinler ve Tavsiyeler Uykusuzluğa Doğal Çözüm: İşte Uykuyu Destekleyen Besinler ve Tavsiyeler

Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Eğitimde attığımız adımların ardından şimdi de sağlık sektöründe önemli bir adım atıyoruz. 310 bini doktor olmak üzere 1.5 milyonu aşkın sağlık çalışanıyla güçlü bir insan kaynağına sahibiz. Sağlık hizmetlerini dünya standartlarının üzerine çıkarmak adına şehir hastanelerimizi hayata geçirdik. Bu çerçevede, kamuya 35 bin sağlık çalışanı alımı yapılacak. Bu yeni alımlar içinde 15 bin hemşire bulunmaktadır. Böylece toplamda 2.5 milyon kişiye evde sağlık hizmeti sunarak vatandaşlarımızın sağlığını daha etkin bir şekilde koruyacağız."

Kaynak: (Haber Merkezi)