Şanlıurfa’da polisinden geçit yok: Yakalandılar Şanlıurfa’da polisinden geçit yok: Yakalandılar

Şanlıurfa'da dar gelirli ailelere yönelik çeyrek asırdır sürdürülen yardımların koordinasyonunu sağlayan Şanlıurfa Aşevi Derneği, Zeynel Abidin Beyazgül'ü ağırladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, aşevindeki çalışmaları yakından inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.

Aşevi yetkilisi Ali Topal'dan çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Beyazgül, dar gelirli ailelerin talep ve önerilerini dinledi. Vatandaşların sefer taslarıyla doldurulan sıcak yemeklerle buluşmasına tanıklık eden Beyazgül, aşevinin önemine vurgu yaparak destek çağrısında bulundu.

Başkan Beyazgül, yaptığı açıklamada, "İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Şanlıurfa Aşevini ziyaret ettik. Burası bizlerin dua merkezi ve gönül merkezimizdir. Şanlıurfa Aşevinin başında Ali Topal hocamız var. O bu aşeviyle ilgileniyor ve buradaki ihtiyaçları hayırseverlerin destekleriyle karşılıyor. Bizler de elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Ali Topal, Başkan Beyazgül'ün aşevine verdiği destekten memnuniyetini dile getirerek, Halk Ekmek Fabrikasından gelen günlük 3 bin ekmeğin vatandaşlara dağıtıldığını belirtti. Başkan Beyazgül'ün her zaman yanlarında olduklarını söyleyen Topal, yapılan yardımların devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Şanlıurfa Aşevi, şehirdeki dar gelirli ailelere yönelik uzun yıllardır sürdürdüğü çalışmalar ve Beyazgül'ün desteğiyle büyük bir öneme sahip. Bu tür sosyal sorumluluk projeleriyle başkan, şehirde yardıma muhtaç vatandaşların yanında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Kaynak: (Haber Merkezi)