Antalya'da meydana gelen şiddetli yağışların etkilerini hafifletmek amacıyla devletin sağladığı destekler artıyor. Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bu kapsamda Antalyalı esnaf ve sanatkarlara yönelik önemli bir adım attıklarını açıkladı.

Bakan Bolat, Antalya Valiliği'ni ziyaretinin ardından düzenlenen "Esnaf Buluşması" etkinliğinde konuştu. Burada yaptığı açıklamada, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Başkanı Abdulkadir Akgül ile yaptığı görüşme sonucunda, Halk Bankası aracılığıyla esnafa yönelik 100 milyon lira ilave finansman desteği sağladıklarını belirtti.

TCMB, Faiz Kararını Perşembe Günü Açıklayacak TCMB, Faiz Kararını Perşembe Günü Açıklayacak

Bakan Bolat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bugünden itibaren Antalyalı esnaf ve sanatkarlarımıza 100 milyon lira daha ilave finansman desteği sağlamış bulunuyoruz. Çok yakın bir geçmişte 50 milyon lira göndermiştik. Pazartesi sabahı itibarıyla 100 milyon lira hesaplarında olacak. Bu desteği, Antalya'da yaşanan sel felaketinde zarar gören esnaflarımızın yanında olmak ve işlerini devam ettirebilmelerine destek olmak için sağlıyoruz."

Ayrıca, Bakan Bolat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki hükümetin, toplumun her kesiminin sıkıntılarını çözme gayreti içinde olduğunu ve bu çerçevede devletin imkanlarını seferber ettiğini vurguladı.

Bakan Bolat, son dört yılda yaşanan çeşitli zorluklara rağmen devletin kesintisiz olarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştığını belirterek, Türkiye'deki esnaf ve sanatkarlara sağlanan finansman desteğinin 458 milyar lirayı bulduğunu ifade etti.

Son olarak, Bakan Bolat, kamu bankalarının esnaftan aldığı kredi kartı komisyonlarını düşürme kararı almasının esnaf için önemli bir katkı olduğunu ve bunun Türkiye genelinde esnafın faydalanacağını belirtti.

Kaynak: AA