Kurtulmuş’tan Malcolm X Anısına Duygusal Mesaj Kurtulmuş’tan Malcolm X Anısına Duygusal Mesaj

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Fatih Camii’nde imam hatip Galip Usta ve cami cemaatinden Bilal Erdem’e yönelik bıçaklı saldırıya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Bakan Tunç, saldırıyı şiddetle kınadığını ve saldırıyı gerçekleştiren şüphelinin gözaltına alındığını bildirdi.

Bakan Tunç, “İstanbul Fatih Camii’nde İmam Hatip Galip Usta ve Bilal Erdem isimli vatandaşımıza yönelik saldırıyı şiddetle kınıyorum. Saldırının ardından şüpheli şahıs gözaltına alınmış olup, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca adli soruşturma çok yönlü devam etmektedir.” ifadelerini kullandı.

Bakan Tunç, Yaralılara Geçmiş Olsun Diledi

Bakan Tunç, açıklamasında saldırıda yaralanan imam hatip Galip Usta ve Bilal Erdem’e geçmiş olsun dileklerini de iletti.

Bakan Tunç, “Hepimizi üzen saldırıda yaralanan imam Hatip Galip Usta ve Bilal Erdem’e geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Fatih Camii’nde Bıçaklı Saldırı Nasıl Oldu?

Fatih Camii’nde dün akşam namazı sırasında akli dengesi yerinde olmayan Ö.S. isimli şahıs, cami içerisinde slogan atarak huzursuzluk çıkardı.

Cami imamı Galip Usta, Ö.S.'yi uyararak camiden çıkmasını istedi. Bu sırada Ö.S., üzerinde bulunan bıçakla Usta’ya saldırdı. Olaya müdahale etmeye çalışan cami cemaatinden Bilal Erdem de bıçaklı saldırıya uğradı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar hastaneye kaldırılırken, Ö.S. polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Yaralıların hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Kaynak: (Haber Merkezi)