ABD'de Fed'in faiz indirimleri konusunda belirsizlik devam ediyor. Mart ayı toplantısında faizlerde değişikliğe gidilmemesine rağmen, enflasyonun seyri ve yaklaşan başkanlık seçimlerinin Fed'in kararlarını etkilemesi bekleniyor.

ABD'de Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ve Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) verileri, beklentilerin üzerinde seyrediyor. Yüksek enflasyon, Fed'in hedefine ulaşma konusunda belirsizlik yaratıyor ve faiz indirimlerine ilişkin planları etkiliyor.

Yaklaşan başkanlık seçimleri, Fed'in faiz politikasını etkileme potansiyeline sahip. Bazı uzmanlar, seçim öncesinde Fed'in cesur adımlar atabileceğini öne sürerken, diğerleri seçim sonuçlarının faiz indirim döngüsünü etkileyebileceğini düşünüyor.

Döviz Piyasasında Dikkat Çeken Hareketlilik: Döviz Piyasasında Dikkat Çeken Hareketlilik:

FWD Bonds Başekonomisti Chris Rupkey, yüksek enflasyon nedeniyle Fed'in faiz indirim planlarını gözden geçirebileceğini belirtiyor ve seçim öncesinde cesur adımların atılabileceğini ifade ediyor.

Rabobank Kıdemli ABD Stratejisti Philip Marey ise Fed'in daha fazla veriye ihtiyaç duyduğunu ve faiz indirimlerine ilişkin belirsizliğin devam ettiğini vurguluyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı