Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün kamu mahrem yapılanmasına yönelik bir operasyon gerçekleştirdiğini duyurdu. Terör Suçları Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen çalışmada, söz konusu terör örgütünün "mahrem hizmetler" yapılanması içerisinde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren bazı şüphelilerin kullandığı operasyonel hatlara odaklanıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda örgüt sorumluları tarafından operasyonel hat aracılığıyla oluşturulan haberleşme ağı üzerinde irtibatlarının belirlendiği ve örgütsel iletişim yöntemi olan büfe, ankesör, kontörlü hatlarla örgüt iltisaklı veya aynı meslek mensubu şahıslarla arandıkları tespit edilen 4 şüpheli olduğu bildirildi. Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı müfettiş yardımcılığı yazılı sınavı öncesi sorulara erişilerek, örgüt mensuplarına dağıtıldığının tespiti üzerine, usulsüzlük yaptığı ve soru aldığı belirlenen 2 şüphelinin daha olduğu belirtildi.

İnşaat alanına düşen otomobilin sürücüsü öldü İnşaat alanına düşen otomobilin sürücüsü öldü

Ankara merkezli 2 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlar kapsamında, 6 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği ifade edildi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı